Reference

Tropická výsadba v Pardubicích

Inspirujte se touto zakázkou na míru, kde uvidíte proč zahradní architekti milují corten. 
Charakteristická rezavá patina cortenu vypadá úžasně i v trochu netradiční kombinaci s tropickými rostlinami a bílým kamenem. Většina květináčů je na přání zákazníka opatřena kolečky pro lepší manipulaci s rostlinami. 
 
Proces tvorby typické patiny chvíli trvá, ale vyplatí se na něj počkat. Stačí  vystavit corten povětrnostním podmínkam a krásní sám.
 
Přeneste si atmosféru z letní dovolené i k vám na terasu a zažijte ve všední dny po práci chvíle s přáteli jako na exotické dovolené. 

Za příjemnou spolupráci na tomto projektu děkujeme firmě V.E.G. s.r.o.

Cortenová fontána Břeclav

Jedna z našich nejoblíbenější fontán - Fontis Blocus 1, ideální i do menších zahrad nebo pro vytvoření příjemných zákoutí. Děkujeme zákazníci paní Hance za zaslání fotografií:-)

Cortenové hodiny pro obec Sirá

Jsme velmi rádi, že i malá česká města začínají být otevřená moderním materiálům, a my jsme tak mohli dodat cortenové ciferníky ke sloupovým hodinám. Na tomto projektu jsme spolupracovali s firmou Elektročas - PRAGOTRON, která celý projekt zaštiťovala. 

Velkorysá vodní mísa na míru

Vodní mísa o průměru 150cm na přání naší milé zákaznice:-) Fontánku doprostřed si paní Silvie dosadila sama a nám se to takto líbí! 

Na druhé fotografii je (se zelenými koulemi) je mísa, kterou se zákaznice nechala inspirovat. 

Cortenové zákoutí - Kozlany

Příjemné zákoutí pro posezení u ohniště, doplněné o cortenový dřevník a velkoobjemový květináč, který ale bude sloužit pro pěstování leknínů - na přání zákazníka byl dodán bez standardních drenážních otvorů. 

Kavárna Skalice

Velkoformátové cortenové plechy s vylaserovaným a podsvíceným logem kavárny. 

Dvojitý kříž pro zámeček v jižních Čechách

Tento projekt pro historickou stavbu v jižních Čechách byl mimo jiné zajímavý v tom, že pro výrobu kříže byly použity typizované moduly, které se svařily do podoby dvojitého  kříže v abstraktní podobě. Tento kříž se stal nepřehlédnutelnou dominantou nádvoří. V podstavci je umístěno osvětlení, které zajišťuje, aby kříž vynikl i za tmy.

Rádi se podílíme na podobných projektech, kde je vidět, že lze velmi vkusně skloubit moderní architektonické prvky s těmi historickými a celek jednoduše funguje. Budovy objektu budou také opatřeny podsvětlenými informativními cedulemi z cortenu, které budou umístěny na úplný závěr rekonstrukce.

Vodní mísa, ohniště nebo květináč?

Produkty Klasik lze využít opravdu na mnoho způsobů. Pokud se vám omrzí jako vodní mísa nebo pítko pro ptáky, použijte je jako bežný květináč, krásně doladí vstup do vašeho domu nebo dotvoří romantická zákoutí. A na podzim si v nich můžete udělat oheň a opéct špekáček:-)

Nástěnné květináče pro moderní rodinný dům

Máme vždy velkou radost, když se k nám zákazníci vracejí, a tak tomu bylo i v tomto případě. Tyto květináče nám rozhodně nedělají ostudu, na domě vypadají jednoduše skvěle:-) 

Bylinková zahrádka stylově

Máte rádi chuť čerstvých bylinek a zároveň slabost pro hezké věci? Zkuste tentokrát bylinky vysadit do cortenových květináčů nebo truhlíků. Navíc budete mít jistotu, že bylinky zůstanou v bezpečí před slimáky, corten jim totiž opravdu nechutná:-)

Corten v interiéru

Cortenové prvky dobře fungují i v interiéru. Nebojte se tento "venkovní" materiál umístit třeba v obýváku nebo na jídelní stůl - jednoduchá dekorace pro moderní i rustikální interiéry. 

Květináče jako opěrná zídka

V tomto případě cortenové květináče (Longus 6) neplní jen estetickou funkci, ale zároveň fungují jako opěrná zídka - elegantně zde byl vyřešen problém s odlišnými výškami v zahradě. Květináče jsou doplněny jednoduchým velkým dřevníkem na míru. 

Moderní kuchyň Praha

Cortenový efekt rzi se se svou průmyslovou přitažlivostí stal jedním z hlavních materiálů při realizacích exteriérů. V posledních letech se nejen díky bezúdržbovosti, ale zejména díky textuře, která evokuje postindustriální scenérii a využívá kouzlo časem opotřebovaných matreiálů, stal významným prvkem používaným v moderních realizacích interiérů. Nechte se okouzlit cortenovým efektem v interiéru a posuďte sami, jak dokáže corten podtrhnout krásu vaší kuchyně.

Samota Hojšín

Cortenový strom s tipy na výlety. Jsme rádi, že jsme mohli spolupracovat na tomto projektu - samota Hojšín nabízí stylové ubytování v příjemném a klidném prostředí.

Sportovní centrum Topol'čany

Vodní prvek na míru

3 metry dlouhý vodní prvek s přepadem z nerezu byl vyroben dle nákresu zákazníka a stala se z něj dominanta nově vzniklé terasy.

Zpět do obchodu