SUPREME STAR (fontána)

Fontány SUPREME STAR jsou cortenové vodní mísy s vestavěným vodním rezervoárem. Voda klidně stéká přes "skluz" v okraji vodní mísy do vodního rezervoáru pod ním. Tyto vodní prvky vnesou do Vaší zahrady dynamiku a tolik potřebné osvěžení. Příjemné prostředí je velmi důležité pro ten správný odpočinek, ať už s přáteli nebo třeba jen s dobrou knihou. Fontány SUPREME STAR jsou vyrobeny z cortenové oceli, jejiž oranžovo-hnědé zbarvení podtrhne krásu zeleně v zahradě. 

Varianta
OSVĚTLENÍ ?
SAMODOPOUŠTĚNÍ ?
TRYSKA ?
Doručení 1 až 2 týdny Doručení 1 až 2 týdny Doručení 1 až 2 týdny Doručení 1 až 2 týdny Doručení 1 až 2 týdny Doručení 1 až 2 týdny Zvolte variantu
Značka: PETOMAR
15 125 Kč 17 545 Kč 26 862 Kč 34 727 Kč 45 496 Kč 80 465 Kč od 15 125 Kč 12 500 Kč bez DPH 14 500 Kč bez DPH 22 200 Kč bez DPH 28 700 Kč bez DPH 37 600 Kč bez DPH 66 500 Kč bez DPH od 12 500 Kč bez DPH
Kategorie: E-Shop
MATERIÁL: CORTEN

Fontány SUPREME STAR jsou cortenové vodní mísy s vestavěným vodním rezervoárem. Voda klidně stéká přes "skluz" v okraji vodní mísy do vodního rezervoáru pod ním. Tyto vodní prvky vnesou do Vaší zahrady dynamiku a tolik potřebné osvěžení. Příjemné prostředí je velmi důležité pro ten správný odpočinek, ať už s přáteli nebo třeba jen s dobrou knihou. Fontány SUPREME STAR jsou vyrobeny z cortenové oceli, jejiž oranžovo-hnědé zbarvení podtrhne krásu zeleně v zahradě. . 

Fontána SUPREME STAR je navržena tak, aby byla nejen esteticky příjemná, ale také funkční a odolná vůči povětrnostním vlivům. Cortenová ocel je známá svou schopností odolávat korozivnímu působení, což zaručuje, že váš vodní prvek vydrží mnoho let.

Tyto vodní prvky nejsou opatřeny vodní tryskou, pro proudění vody přes okraje mísy postačí činnost vodní pumpy. Pro větší efekt (voda tryská mírně nad hladinu), lze prvek opatřit vodní tryskou. Vodní trysky jsou dostupné ve třech efetech: "vulkán" , "pěna" a "láva". 

Fontány SUPREME STAR:

  • vnesou do Vaší zahrady dynamický prvek a zároveň působí uklidňujícím dojmem
  • jsou dodávány s vodním čerpadlem a kabelem o délce 10m, podzemním rezervoárem, krycí síťkou a vypuštěcím ventilem
  • na přání možno doplnit o vodní trysku a LED osvětlení

Čerpadlo

Součástí každého setu SUPREME STAR je kvalitní, energeticky úsporné oběhové čerpadlo. Spolehlivé čerpadlo je umístěno v rezervoáru a čerpá z něj vodu do fontánového elementu. Díky snadné regulaci průtoku na samotném čerpadle si dokážete průtok sami přizpůsobit přímo vašim potřebám.

  • Elektrický kabel o délce 10 m pro napojení fontány i na delší vzdálenost
  • Čerpadla ověřených výrobců, vysoce spolehlivá, s nízkou spotřebou elektrické energie
  • Dostupnost náhradních dílů
  • Funkční a bezpečné, testované s certifikátem TÜV

Rezervoár se samovypouštěcím ventilem

Rezervoár pro vodní prvky je standardně vyroben z PE nebo ze sklolaminátu - v závislosti na typu fontány. Díky použití kvalitního materiálu a jeho mírné pružnosti jsou nádoby vhodné pro podzemní instalaci. Objem a rozměr jednotlivých rezervoárů je individuálně přizpůsobený zvolenému typu fontány  na základě tvaru, výšky či jiných faktorů vodního prvku. 

Díky inovaci samovypouštěcího ventilu, který je instalován do každého rezervoáru vodního prvku, je možno nádoby vodního prvku kdykoliv vypustit bez jakékoliv technicé zručnosti. Stačí jednoduše uvolnit zátku a nechat vodu postupně odtéct. Ideální využití tohoto doplňku ocení každý uživatel zejména v čase zimní údržby, kdy je vhodné, aby čerpadlo nezůstávalo dlouho pod vodou. 

Kryt s ochrannou síťkou

Kryt rezervoáru je vyrobený z pevného materiálu, tak aby bezpečně udržel celou hmotnost vodního prvku a dekoračních kamenů a navíc je pochozí. V krytu je dostatečné množství otvorů, tak aby se voda přetékající přes element dokázala v krátkém čase vrátit zpět do nádrže, čímž se vytvoří dokonalý zpětný tok vody. Větší středový otvor slouží pro hadici, která přepravuje vodu z nádrže na povrch fontány. Kryt disponuje servisním otvorem, díky kterému je možný jednoduchý přístup k čerpadlu a jeho údržbě, aniž by bylo nutné rozebrat celou fontánu. Síťka určená na kryt fontánové nádoby slouží k zabránění přepadu dekoračních kamenů, kůry a drobných nečistot do rezervoáru na vodu. Síťka tak snižuje potřebu výměny vody, která na fontáně cirkuluje a zároveň chrání a prodlžuje životnost čerpadla. 

Ochranná geotextílie

Součástí dodávky tohoto vodního prvku je také vysoce kvalitní geotextilie, která je určená pro vystlání výkopu pro rezervoár. Geotextilie je materiál, který velmi dobře odolává hnilobným procesům a prorůstání kořenů, čímž výrazně snižuje riziko poškození nádoby na vodu při jejím usazení do terénu. Má dobrou nasákavou schopnost, což usnadňuje a urychluje vypouštění vody z nádrže při použití samovypuštěcího ventilu. 

PŘÍPLATKOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Vodní trysky

Pro větší efekt (voda tryská mírně nad hladinu), lze prvek opatřit vodní tryskou. Vodní trysky jsou dostupné ve třech efetech: "vulkán" , "pěna" a "láva". 

Vulkán

Láva

Pěna

Dopouštěcí ventil s plavákem

Dopouštěcí ventil slouží k zabezpečení automatického dopouštění vody pro udržení vyrovnané hladiny v rezervoáru. Zařízení pracuje na podobném, osvědčeném principu jako dopouštění WC nádoby s vodou do maximálního tlaku 5 bar.

LED osvětlení fontány 

Osvětlení disponuje ochranou IP68, což znamená, že je vhodné i k trvalému použití pod vodou.

Okrasné kamínky

Okrasné kamínky určené pro použití jako dekorativní prvek. Sada obsahuje 25 kg přírodních kamenů s různou strukturou, velikostí a barev dle zvoleného balení. Dekorativní kamínky se umísťují přímo kryt nádoby, respektive okolo vodního prvku a mají čistě estetický význam. Ke každému vodnímu prvku je zapotřebí objednat 3 – 5 balení okrasných kamínků. Na výběr máme tato provedení:

Nero Ebano - černá barva, omílané oblázky, 20 - 50 mm

Thassos - bílá barva, bílý omílaný mramor, 40 - 80 mm

Gneis - kamenná kůra, 30 - 60 mm

Velikosti a varianty

Název

Průměr

vodní mísy (cm)

Průměr

vodní nádrže/objem

Hloubka

nádrže (cm)

Hmotnost

(kg)

SUPREME STAR 60 60 66 cm/90 l (PE) 35 8
SUPREME STAR 80 80
88 cm/150 l (PE)
35 16
SUPREME STAR 100 100 110 cm/250 l (PE) 35 23
SUPREME STAR 120 120 okrouhá nádoba sklolaminát 150 cm 35 33
SUPREME STAR 150 150 okrouhá nádoba sklolaminát 170 cm 35 75
SUPREME STAR 200 200 okrouhá nádoba sklolaminát 220 cm 35 120
 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: