DEEP SUPREME CORTEN

Fontány DEEP SUPREME jsou hluboké cortenové vodní mísy s vestavěným vodním rezervoárem. Voda klidně stéká přes okraje vodní mísy do vodního rezervoáru pod ním. Tyto vodní prvky vnesou do Vaší zahrady dynamiku a tolik potřebné osvěžení. Příjemné prostředí je velmi důležité pro ten správný odpočinek, ať už s přáteli nebo třeba jen s dobrou knihou. Fontány DEEP SUPREME jsou vyrobeny z cortenové oceli, jejiž oranžovo-hnědé zbarvení podtrhne krásu zeleně v zahradě. 

Varianta
OSVĚTLENÍ ?
TRYSKA ?
Doručení 1 až 2 týdny Doručení 1 až 2 týdny Doručení 1 až 2 týdny Zvolte variantu
Značka: PETOMAR
18 150 Kč 25 652 Kč 35 090 Kč od 18 150 Kč 15 000 Kč bez DPH 21 200 Kč bez DPH 29 000 Kč bez DPH od 15 000 Kč bez DPH
Kategorie: E-Shop
MATERIÁL: CORTEN

Fontány DEEP SUPREME jsou cortenové vodní mísy s vestavěným vodním rezervoárem. Voda klidně stéká přes okraje vodní mísy do vodního rezervoáru pod ním. Tyto vodní prvky vnesou do Vaší zahrady dynamiku a tolik potřebné osvěžení. Příjemné prostředí je velmi důležité pro ten správný odpočinek, ať už s přáteli nebo třeba jen s dobrou knihou. Fontány DEEP SUPREME jsou vyrobeny z cortenové oceli, jejiž oranžovo-hnědé zbarvení podtrhne krásu zeleně v zahradě. 

Fontána DEEP SUPREME je navržena tak, aby byla nejen esteticky příjemná, ale také funkční a odolná vůči povětrnostním vlivům. Cortenová ocel je známá svou schopností odolávat korozivnímu působení, což zaručuje, že váš vodní prvek vydrží mnoho let.

Tyto vodní prvky nejsou opatřeny vodní tryskou, pro proudění vody přes okraje mísy postačí činnost vodní pumpy. Pro větší efekt (voda tryská mírně nad hladinu), lze prvek opatřit vodní tryskou. Vodní trysky jsou dostupné ve dvou efetech: "vulkán" a "pěna". Vulkán vytváří efekt hříbku, pěna zajistí výraznější bublání. 

 Fontány DEEP SUPREME:

  • vnesou do Vaší zahrady dynamický prvek a zároveň působí uklidňujícím dojmem
  • jsou dodávány s vodním čerpadlem a kabelem o délce 10m, podzemním rezervoárem, krycí síťkou a vypuštěcím ventilem
  • na přání možno doplnit o vodní trysku a LED osvětlení

Čerpadlo

Součástí každého setu DEEP SUPREME je kvalitní, energeticky úsporné oběhové čerpadlo. Spolehlivé čerpadlo je umístěno v rezervoáru a čerpá z něj vodu do fontánového elementu. Díky snadné regulaci průtoku na samotném čerpadle si dokážete průtok sami přizpůsobit přímo vašim potřebám.

  • Elektrický kabel o délce 10 m pro napojení fontány i na delší vzdálenost
  • Čerpadla ověřených výrobců, vysoce spolehlivá, s nízkou spotřebou elektrické energie
  • Dostupnost náhradních dílů
  • Funkční a bezpečné, testované s certifikátem TÜV

Rezervoár se samovypouštěcím ventilem

Rezervoár pro vodní prvky je standardně vyroben z PE nebo ze sklolaminátu - v závislosti na typu fontány. Díky použití kvalitního materiálu a jeho mírné pružnosti jsou nádoby vhodné pro podzemní instalaci. Objem a rozměr jednotlivých rezervoárů je individuálně přizpůsobený zvolenému typu fontány  na základě tvaru, výšky či jiných faktorů vodního prvku. 

Díky inovaci samovypouštěcího ventilu, který je instalován do každého rezervoáru vodního prvku, je možno nádoby vodního prvku kdykoliv vypustit bez jakékoliv technicé zručnosti. Stačí jednoduše uvolnit zátku a nechat vodu postupně odtéct. Ideální využití tohoto doplňku ocení každý uživatel zejména v čase zimní údržby, kdy je vhodné, aby čerpadlo nezůstávalo dlouho pod vodou. 

Kryt s ochrannou síťkou

Kryt rezervoáru je vyrobený z pevného materiálu, tak aby bezpečně udržel celou hmotnost vodního prvku a dekoračních kamenů a navíc je pochozí. V krytu je dostatečné množství otvorů, tak aby se voda přetékající přes element dokázala v krátkém čase vrátit zpět do nádrže, čímž se vytvoří dokonalý zpětný tok vody. Větší středový otvor slouží pro hadici, která přepravuje vodu z nádrže na povrch fontány. Kryt disponuje servisním otvorem, díky kterému je možný jednoduchý přístup k čerpadlu a jeho údržbě, aniž by bylo nutné rozebrat celou fontánu. Síťka určená na kryt fontánové nádoby slouží k zabránění přepadu dekoračních kamenů, kůry a drobných nečistot do rezervoáru na vodu. Síťka tak snižuje potřebu výměny vody, která na fontáně cirkuluje a zároveň chrání a prodlžuje životnost čerpadla. 

Ochranná geotextílie

Součástí dodávky tohoto vodního prvku je také vysoce kvalitní geotextilie, která je určená pro vystlání výkopu pro rezervoár. Geotextilie je materiál, který velmi dobře odolává hnilobným procesům a prorůstání kořenů, čímž výrazně snižuje riziko poškození nádoby na vodu při jejím usazení do terénu. Má dobrou nasákavou schopnost, což usnadňuje a urychluje vypouštění vody z nádrže při použití samovypuštěcího ventilu. 

PŘÍPLATKOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

 

Dopouštěcí ventil s plavákem

Dopouštěcí ventil slouží k zabezpečení automatického dopouštění vody pro udržení vyrovnané hladiny v rezervoáru. Zařízení pracuje na podobném, osvědčeném principu jako dopouštění WC nádoby s vodou do maximálního tlaku 5 bar.

LED osvětlení fontány 

Osvětlení disponuje ochranou IP68, což znamená, že je vhodné i k trvalému použití pod vodou.

Okrasné kamínky

Okrasné kamínky určené pro použití jako dekorativní prvek. Sada obsahuje 25 kg přírodních kamenů s různou strukturou, velikostí a barev dle zvoleného balení. Dekorativní kamínky se umísťují přímo kryt nádoby, respektive okolo vodního prvku a mají čistě estetický význam. Ke každému vodnímu prvku je zapotřebí objednat 3 – 5 balení okrasných kamínků. Na výběr máme tato provedení:

Nero Ebano - černá barva, omílané oblázky, 20 - 50 mm

Thassos - bílá barva, bílý omílaný mramor, 40 - 80 mm

Gneis - kamenná kůra, 30 - 60 mm

Vodní trysky

Pro větší efekt (voda tryská mírně nad hladinu), lze prvek opatřit vodní tryskou. Vodní trysky jsou dostupné ve třech efetech: "vulkán" , "pěna" a "láva". 

Vulkán

Láva

Pěna

Velikosti a varianty

Název

Průměr

vodní mísy (cm)

Průměr

vodní nádrže (cm)

DEEP SUPREME 80 80 90
DEEP SUPREME 100 100 120
DEEP SUPREME 120 120 150
 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: