Inspirace

Díky svým vlastnostem a přírodní „rezavé“ barvě lze corten využít opravdu mnohostranně. Tento živý, estetický materiál nachází své uplatnění v mnoha směrech architektury a umění. Podívejte se sami a načerpejte inspiraci, kde všude lze cortenovou ocel efektivně využít.  

 

Corten v exteriéru

Vedle estetických vlastností jsou zejména ty technické důvodem pro mnohostranné použití cortenu v exteriéru.  Corten je se svou zemitou barvou to pravé pro ty, kteří dokáží ocenit vlastnosti oceli a zároveň její příjemný teplý vzhled. Právě díky své odolnosti vůči povětrnostním podmínkám a charakteristické patině je corten v exteriéru hojně využíván, ať už ve formě fasádních obkladů nebo menších prvků, jako jsou například vstupní brány, ploty, lavice nebo designové dřevníky. Skvěle také vypadá u komerčních objektů, kde lze z cortenu vyrobit například podsvícenou tabuli s logem hotelu nebo kavárny. Není třeba držet se zpátky, umístíte-li corten do svého exteriéru, zaručeně přitáhne pozornost každého návštěvníka.

Zasaďme corten i do Vašeho exteriéru!

img

Corten v zahradě

Corten je univerzálně tvarovatelný a mnohostranně využitelný. Jeho vlastnosti ho předurčují pro využití v zahradě – odolává vlhku a dalším povětrnostním vlivům a ani po letech „na vzduchu“ u něj nedochází ke znehodnocení, právě naopak! Zemitá barva speciálně zrezivělé oceli působí hřejivě a přirozeně, a proto lze corten velmi dobře kombinovat se zelení Vaší zahrady. Ať už ve formě zahradní sochy, zástěny, ohniště nebo lemu záhonů, s pomocí cortenu můžete vytvořit elegantní a jedinečnou zahradu. V poslední době se do popředí dostávají také fontány a různé vodní prvky, které dokáží v parných letních měsících zahradu příjemně osvěžit. Měnící se barva, kvalitní materiál a individuální možnosti zpracování spojují architekturu a přírodu obzvláště harmonickým způsobem.

Ve Vaší zahradě nebude ale corten sloužit „jen“ jako dekorativní prvek, měď obsažená v tomto materiálu poslouží také jako nepřekonatelná bariéra pro slimáky. Rostliny v záhonech a květináčích z cortenu budou před těmito škůdci v naprostém bezpečí :-)

Zasaďme corten i do Vaší zahrady!​​​​

img

Corten v interiéru

Corten je nejčastěji využíván v exteriérech a zahradách, své uplatnění ale čím dál častěji nachází i v interiéru. 

Vedle své odolnosti vůči povětrnostním vlivům a mechanické odolnosti vyniká corten také svými estetickými vlastnostmi. Designéři a architekti si využití cortenu v interiéru oblíbili zejména pro jeho moderní vzhled, dlouhověkost a snadnou údržbu. Corten ale dokáže nabídnout více, interiéru svým jedinečným zabarvením zajistí příjemnou atmosféru a stane se originálním prvkem, který zaujme na první pohled. Corten lze výborně kombinovat s ostatními materiály, jako je například dřevo nebo sklo, možnosti jeho využití v interiéru jsou opravdu široké - ať už jako obklad stěn či krbů, jídelní stůl nebo umyvadlo v koupelně, ocel corten je materiálem, který se stal nedílnou součástí moderní architektury. 

Zasaďme corten i do Vašeho interiéru!

​​​​​​

img